Националът на България за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов започна с убедителна победа на турнира от Чалънджър сериите в Задар (Хърватска) с награден фонд от 44 820 долара.

Мико победи на старта с 6:4, 6:4 Джан Марко Мароне от Италия, който е под №241 в световната ранглиста. Срещата продължи 95 минути.

Във втория кръг Кузманов ще играе срещу №246 в света Зденек Коларж от Чехия. Нашето момче победи този съперник през февруари тази година. Това стана в квалификациите на друг турнир от Чалънджър сериите в Анталия (Турция).

Мико пробив първи за 2:1, но Мароне успя да отговори с рибрейк за 3:3. Българинът направи още един пробив за 5:4, а след това затвори сета на собствен сервис.

Във втората част Кузманов на два пъти повеждаше с пробив, но Мароне отговаряше с рибрейк. Мико проби за пети път в мача за 5:4 и затвори мача на собствен сервис с гейм на 15.