Димитър Кузманов приключи участието си на София Оупън още в първия кръг, след като допусна поражение с 4:6, 3:6 от Робин Хаасе. След тази загуба Григор Димитров е остава единственият български тенисист на сингъл в надпреварата.

Първият сет беше решен от един пробив, осъществен от холандеца в откриващия гейм. През втората част картината се повтори – Хаасе проби в първия гейм, след което успя да осъществи втори брейк за преднина 4:1. Кузманов успя на свой ред да върне един от пробивите, но за повече нямаше сили.

В следващия кръг Хаасе ще има за съперник победителя от мача между 9-ия поставен Виктор Троицки и турчина Джем Илкел.

Кузманов пък продължава участието си в турнира на двойки, където с Александър Лазов спечелиха първия си мач.