Националът на България за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов постигна нова впечатляваща победа на тенис турнира от сериите Чалънджър в Почефструм (Южна Африка).

Надпреварата с награден фонд 52 080 долара се провежда на твърди кортове.

В мач от втория кръг Мико се наложи с 6:2, 7:5 над №227 в света Елиот Бенчетрит от Мароко. Срещата продължи 1 час и 29 минути.

На старта на турнира Кузманов елиминира №1 в схемата и №131 в света Пражнеш Гунесваран от Индия с 6:3, 6:4.

За място на полуфиналите Мико ще играе срещу №6 в схемата (№214 в света) Джем Илкел от Турция.

Кузманов започна брилянтно мача и поведе с 4:0. След това Мико взе подаванията си на собствен сервис и затвори първата част с 6:2.

Във втория сет Кузманов проби за 4:3, а при 5:3 пропусна мачбол при сервис на Бенчетрит. Мароанецът успя да направи пробив при 5:4 и да изравни резултата на 5:5. Мико показа характер и постигна нов брейк за 6:5. След това Кузманов затвори мача в своя полза с гейм на нула.

За класирането си на четвъртфинал Мико заработи 15 точки за световната ранглиста.