Димитър Кузманов спечели трета титла през този сезон. Националът на България за купа "Дейвис" триумфира на турнира по тенис на червени кортове в Калтенкирхен (Германия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Във финала поставеният №2 Кузманов победи с 6:2, 6:3 поставения под №5 представител на домакините Марвин Мьолер с 6:2, 6:3 за 102 минути игра.

Мико стартира силно и поведе с 3:0, а след това направи още една серия от три поредни гейма за да спечели първата част с 6:2.

Във втората Кузманов реализира пробив за 5:3, след което затвори мача при собствен сервис.

Така Кузмaнов си осигури трета титла за сезона и общо 15-а в кариерата си в турнирите на ITF. Българинът заработи 18 точки за световната ранглиста.