Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Астана (Казахстан) с награден фонд от 41 хиляди долара.

Поставеният под №3 в схемата българин направи обрат и победи с 4:6, 6:4, 7:6(5) №558 в световната ранглиста Егор Агафонов от Русия. Срещата продължи 2 часа и 37 минути.

Кузманов имаше преднина от 3:1 в първия сет, но го загуби с 4:6. Мико поведе с 5:2 във втория сет и го спечели с 6:4. Третата част премина без пробиви, а при 6:5 Кузманов пропусна два мачбола при сервис на Агафонов. Българинът поведе с 6:3 в тайбрека и спечели със 7:5 точки.

Кузманов заработи 8 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите ще играе срещу №5 в схемата Евгений Донской от Русия.