Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Кобленц (Германия) с награден фонд 46 600 евро и гостоприемство. 26-годишният пловдивчанин победи Дъстин Браун (Германия) с 4:6, 6:3, 6:4 за 1 час и 43 минути.

Българинът загуби подаването си в деветия гейм на първия сет, след което Браун при свой сервис поведе в резултата. Във втората част Мико, който е 327-и в световната ранглиста, направи пробив за 4:2, който се оказа достатъчен, за да изравни.

В решителния трети сет българинът взе подаването на съперника си в деветия гейм и спечели срещата с първия си мачбол. Така Кузманов заработи 15 точки за световната ранглиста и 1260 евро, а в спор за място на полуфиналите ще се изправи утре срещу 19-годишния Томаш Махач от Чехия. Двамата не са се срещали до този момент.