Американската квалификантка Лорън Дейвис победи поставената под номер 2 в основната схема Сорана Кърстя (Румъния) в мач от втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Хобарт (Австралия) с награден фонд 235 хиляди долара. Дейвис спечели с 6:1, 6:3 за 89 минути, а срещата беше прекъсната за известно време заради дъжд.

След отпадането на Кърстя и на номер 1 Су-Вей Хсиех (Тайван) вчера най-високо поставената тенисистка е третата в схемата Клара Закопалова от Чехия. Във втория кръг утре Закопалова ще играе с първата ракета на България Цветана Пиронкова.

Междувременно, рускинята Елена Веснина отстрани номер 4 Ярослава Шведова (Казахстан) с 4:6, 6:2, 6:1. Защитаващата титлата си германка Мона Бартел (Германия), която е девета в схемата, се класира за четвъртфиналите след успех над Шанел Схееперс (ЮАР) със 7:6 (3), 7:5.