Поставената под номер 2 в основната схема Петра Квитова изненадващо отпадна на старта на турнира в Тяндзин, след като допусна загуба с 4:6, 7:5, 4:6 от световната №113 Лин Жу (Китай) .

В първия сет чешката тенисистка допусна пробив в 9-ия гейм, който не успя да върне и в крайна сметка загуби частта.

Вторият сет беше изключително оспорван и след като двете тенисистки осъществиха по два пробива, се стигна до тайбрек. В него по-здрави нерви показа Квитова и резултатът бе изравнен.

Квитова взе подаването си в началото на третия сет, но допусна два поредни пробива след това – 1:4. Китайката сервираше при 5:2 за победата, но бе пробита. При 5:4 тя имаше нов шанс, който не пропусна и взе мача след 6:4 в третата част.