Чехкинята Петра Квитова сложи край на силното представяне на бившата № 1 в световната ранглиста Винъс Уилямс на турнира в Токио. На полуфинала Квитова победи американката с 3:6, 6:3, 7:6.

На финала чехкинята, седмата в схемата, ще се изправи срещу поставената под № 7 Ангелике Кербер от Германия, която се наложи с 6:4, 7:6 над Каролине Возняцки от Дания.

След размяна на пробиви в началото на мача Уилямс спечели гейм при сервис на Квитова и в шестия гейм, което й позволи да вземе частта с 6:3.

Чехкинята, която спаси 11 брейкпоинта в мача, проби Уилямс в четвъртия гейм на втората част и това й помогна да изравни резултата.

Решителният сет беше много оспорван и беше решен след тайбрек, в който Петра Квитова взе аванс от 6:0 и след това спечели и мача след 2 часа и 24 минути игра.