Българите Александър Лазов, Тихомир Грозданов и Цветан Михов стартираха с победи на международния турнир по тенис на червени кортове в Благоевград с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 1 Лазов не даде дори гейм на сънародника си Габриел Донев, а другият национал Грозданов се справи с 6:4, 6:4 с квалификанта Юго Волжак (Франция). Михов пък елиминира осмия поставен Ян Блеха от Чехия също с 6:4, 6:4.

За място на четвъртфиналите Лазов ще срещне квалификанта Стефан Мицов (Македония), Грозданов ще играе срещу номер 5 Грегоар Жак (Франция), а Михов ще има за съперник преминалия през квалификациите Боян Янкуловски (Македония), който победи в първия кръг българина Васил Шандаров с 6:1, 6:3.

Друг българин - Пламен Милушев, отпадна на старта днес след поражение от квалификанта Пану Виртанен (Финландия) с 6:3, 3:6, 1:6.

Още двама представители на домакините преодоляха първия кръг вчера. За място на четвъртфиналите Данаил Търпов ще играе срещу поставения под номер 2 Хенрик Силанпаа (Финландия), а Васко Младенов очаква победителя от мача между седмия поставен Любомир Целебич (Черна гора) и Естебан Бруна (Чили).