Испанецът Пабло Кареньо-Буста за втори път в кариерата си се класира за полуфиналите на US Open, след като се наложи с 3:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 0:6, 6:3 над Денис Шаповалов (Канада) след 4:09 минути на корта.

Както е известно, 29-годишният Кареньо-Буста стигна до двубоя с Шаповалов, след като Новак Джокович беше отстранен заради удар с топка по един от лайнсмените на осминафиналите.

На пръв поглед изглеждаше, че испанецът ще загуби мача срещу канадския си съперник, след като Денис Шаповалов взе четвъртия сет на нула.

Кареньо-Буста, който игра полуфинал на US Open и през 2017 г., обаче получи изключително ценна медицинска помощ преди началото на петия сет и това му помогна за постигането на победата в мача.

Поставеният под №20 в схемата ще опита да се класира за първи път в кариерата си на финал от Големия шлем, но затова трябва да елиминира Александър Зверев. Германецът записа успех със 1:6, 7:6 (5), 7:6 (1), 6:3 над Борна Чорич (Хърватия).