Поставената под №6 в основната схема китайка Ли На е първата полуфиналистка на първия за годината тенис турнир от Големия шлем - Australian Open. Финалистката от 2011 година елиминира на четвъртфиналите поставената под №4 Агниешка Радванска със 7:6, 6:3. Така бе спряна серията от 13 поредни победи на полякинята през този сезон. Освен това Радванска не бе губила и сет в Мелбърн.

Сблъсъкът на "Род Лейвър Арена" бе много интригуващ и предложи на зрителите общо 10 пробива. Радванска на три пъти излизаше напред в резултата след пробиви в първия сет, но китайката показа по-здрави нерви и успя ваше да изравни, а накрая и да спечели частта със 7:6. Във втория сет Ли На спечели 5 поредни гейма и в крайна сметка след 6:3 успя да отстрани Радванска.

На полуфиналите китайката ще се изправи срещу победителката от двубоя между Мария Шарапова и другата рускиня Елена Макарова.