Световният №1 Новак Джокович претърпя тежко поражение с 3:6, 1:6 от испанеца Давид Ферер във втория си мач от Група "А" на Финалния турнир на ATP в Лондон. Успехът класира световния номер 5 Ферер на полуфиналите, докато Джокович вече е с една победа и една загуба, след като в първия си двубой спечели срещу Томаш Бердих (Чехия). Това е едва петото и най-тежкото поражение за Джокович през 2011 година. 24-годишният сърбин има 70 победи този сезон. Ферер записа петата си победа срещу Джокович, има и 6 поражения от него.

29-годишният Давид Ферер е на първо място във временното класиране в Група "А", след като в първата си среща надигра с 6:4, 7:5 шотландеца Анди Мъри, който след това се отказа от участие в турнира и бе сменен от сърбина Янко Типсаревич.

До 3:3 в първия сет играта вървеше гейм за гейм без пробиви. В седмия гейм обаче Ферер осъществи пробив, който затвърди и поведе с 5:3. В деветия гейм испанецът отново спечели подаването на сърбина и затвори първия сет в своя полза с 6:3.

Ранен пробив във втората част позволи на Ферер да поведе с 3:0 и едва тогава Джокович спечели гейм. Сърбинът обаче не успя да стори нищо повече до края на двубоя и загуби безславно.

След поражението Джокович рискува да отпадне още в груповата фаза. Това ще стане факт, ако в последния трети кръг от груповата фаза Бердих победи с 2:0 сета Ферер. В такъв случай Бердих ще завърши на първо място в групата, Ферер ще е втори, а Джокович - трети. И тримата ще са с по 2 победи и 1 загуба, но Бердих ще е с 5 спечелени и 3 загубени сета, Ферер - 4-2, а Джокович - 4-3. При загуба на Ноле в последния му мач с Типсаревич, световният №1 отново ще отпадне, при положение, че Бердих спечели срещу Ферер, независимо с какъв резултат./БЛИЦ