Лидерката в световната ранглиста при жените Мария Шарапова (Русия) отпадна в четвърти кръг на “Уимбълдън”, след като загуби от Сабине Лисички (Германия) с 4:6, 3:6.

Германката, която е номер 15 в света, поведе с 4:1 в първия сет, след като успя да направи два последователни пробива. Шарапова се стегна и достига до 4:5, след като върна пробив, и имаше възможност за изравняване. В най-важния гейм в този сет Лисички успя да спечели подаването на Маша и затвори сета – 6:4.

Втория започна фантастично за Лисички, която поведе с 3:0 и се виждаше вече на четвъртфиналите. Шарапова даде всичко от себе си, но така и не успя да върне пробива и в крайна сметка след 3:6 във втория сет загуби мача.

В следващия кръг германката се изправя срещу победителката от двубоя между Ким Клайстерс (Белгия) и Анджелик Кербер (Германия).