Лия Каратанчева се класира за третия кръг на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 25 хиляди долара. 20-годишната българка победи петата поставена Яна Колодинска (Беларус) с 6:7(5), 6:4, 7:6(5) в драматичен двубой, който продължи 3 часа и 10 минути.

В първия сет се игра без пробиви, но Колодинска спечели тайбрека със 7:5 и поведе в резултата. Във втората част сестрата на Сесил Каратанчева взе подаването на съперничката си в десетия гейм и след 6:4 изравни.

В решителния трети сет баларускинята взе аванс от 3:1, Лия изравни 5:5. В последвалия тайбрек тя изоставаше с 4:5, но със серия от три поредни точки направи обрат и стигнаха до успеха.

В спор за място на четвъртфиналите българката ще играе с американката Леа Ма.