Женският национален отбор на България поведе с 1:0 победи на Дания в петата си последна среща от груповата фаза на Евро-африканската зона на тенис турнира „Били Джийн Кинг къп". Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

Лия Каратанчева разгроми с 6:0, 6:0 Ребека Март Мортенсен. Срещата продължи едва 56 минути. Това е четвърта победа от четири мача за Каратанчева на сингъл на турнира.

Във втория мач на сингъл Гергана Тополова ще играе срещу №130 в световната ранглиста Клара Таусон.

Преди днешните мачове България заема третото място заедно с Норвегия във временното класирането с по 2 победи и 2 загуби. До момента българските момичета се наложиха над Швеция с 2:1 и Хърватия с 3:0 и отстъпиха на Сърбия и Дания с по 1:2 победи.

При крайна победа днес България има шанс да спечели второто място и да играе плейоф за класиране на финалите. При загуба пък има опасност тимът да падне до петата позиция и да играе бараж за оставане срещу Египет.