Световният номер 2 Карлос Алкарас се хързулна изненадващо още в първия си мач на турнира в Париж в зала. Испанецът загуби от руснака Роман Сафиулин с 3:6, 4:6 за 1 час и 39 минути.

Алкарас поведе в първия сет след пробив, но после допусна обрат. Във втория сет Карлос поведе с 3:1 гейма, но при своето подаване пропиля златна възможност да дръпне напред и да доведе мача до трета част.

„Това е най-голямата ми победа в кариерата и съм много щастлив“, коментира роденият през 1997 година Сафиулин, който в следващия кърг излиза срещу сънародника си Карен Хачанов.

Напред продължава още един руснак - Андрей Рубльов, който победи с 6:4, 6:3 Йошихито Нишиока. Александър Бублик (Казахстан) също се класира за осминафиналите след успех срещу Николас Джари (Чили).

БЛИЦ припомня, че в 12 часа днес Григор Димитров излиза срещу Даниил Медведев.