Французойката Марион Бартоли спечели титлата от турнира в Осака, след като победи Саманта Стоусър от Австралия с 6:3, 6:1.

Бартоли, трета в схемата, се наложи над шампионката от Ю Ес Оупън за час и 14 минути. Французойката направи два пробива в първия сет, а във втория използваше силен сервис, за да вземе втората си титла за годината след Ийстбърн.

За Марион Бартоли това е седма титла в кариерата й. Стоусър от своя страна игра четвърти финал за сезона. Тя загуби в Ром и Торонто преди да триумфира на “Флашинг Медоус”.

Двете тенисистки играха два мача в неделя, след като вчерашният дъжд отложи вчерашните полуфинали. Бартоли победи Ангелике Кербер с 6:1, 7:6, а Стоусър се наложи над Зи Женг със 7:6, 3:6, 6:3./БЛИЦ