Мария Шарапова последва гаджето си Григор Димитров на 1/8-финалите на Аустрелиън Оупън. Рускинята записа бърза победа с 6:1, 6:1 над Зарина Дияс от Казахстан, като се нуждаеше само от 61 минути за успеха.

Маша проби Дияс в самото начало на мача, а казахстанската тенисистка спечели първата си точка в петия гейм. Зарина Дияс направи пробив на старта на втория сет, но след това загуби следващите шест гейма, а с това и мача.

Следващата съперничка на Мария Шарапова на Аустрелиън Оупън ще бъде китайката Шуай Пън, която по-рано днес елиминира Ярослава Шведова от Казахстан. До момента Маша има пет мача срещу Шуай Пън, в които има четири победи. Китайката спечели в Пекин през 2009 г. Последният им мач беше на „Ролан Гарос“ през 2012 г., като Шарапова спечели с 6:2, 6:1.