Мария Шарапова спечели луд мач на силния турнир в Кей Бискейн (Маями) и се класира за полуфиналите. Рускинята отстрани румънката Александра Дюлгеру с 3:6, 7:6, 7:6 след точно 3 часа и половина игра.

Двете състезателки направиха 18 пробива в срещата, която премина през редица обрати. Дюлгеру започна по-концентрирано и взе първия сет с лекота. Във втория бившата номер 1 натисна и след размяна на пробиви се стигна до тайбрек. Маша поведе с 6:1, но румънката стигна до 6:6. Следващите две разигравания отидоха в сметката на рускинята, която изравни сетовете.

В решителната трета част отново се игра тейбрек, като този път резултатът се движеше точка за точка и накрая Шарапова победи със 7:5.

Носителката на три титли от “Големия Шлем” среща в полуфиналите с Андреа Петкович. Германката би Йелена Янкович с 2:6, 6:2, 6:4 в друг интересен мач. Както е известно, в четвъртия кръг Петкович отстрани лидерката в света Каролине Возняцки./БЛИЦ