Световната номер 2 Мария Шарапова (Русия) се класира без игра за четвъртфиналите на силния тенис турнир на син клей в Мадрид с награден фонд 3 755 140 евро. Шарапова не игра в третия кръг, след като съперничката й Луцие Шафаржова (Чехия) се отказа от двубоя заради вирусно заболяване.

На четвъртфиналите Мария Шарапова ще играе с американката Серина Уилямс. Уилямс, която е номер 8 в схемата победи шестата поставена и бивша номер 1 Каролине Возняцки (Дания) с 1:6, 6:3, 6:2 за 1:42 часа. Датчанката стартира отлично мача и спечели първия сет със само един загубен гейм. В следващите два сета американката игра по-добре и след 6 аса и 4 пробива стигна до крайния успех. За четвъртфиналите се класира квалификантката Луцие Храдецка (Чехия), която отстрани Екатерина Макарова (Русия) с 6:2, 7:6./БЛИЦ