Мария Шарапова отпадна рано на втори пореден турнир. След като миналата седмица приключи още в първия кръг в Токио, днес тя загуби във втория кръг на турнира с награден фонд 4,5 милиона долара в Пекин. Шарапова, която в първия кръг отстрани Цветана Пиронкова, падна от сънародничката си Елена Веснина, която е 63-а в световната ранглиста. Веснина спечели със 7:6 (3), 6:2 за час и 39 минути. След оспорвания първи сет Шарапова допусна ранен пробив във втория. Маша пропусна шанс да върне пробива в шестия гейм и след това се предаде.

Веснина ще играе срещу Тимеа Бачински от Швейцария в следващия кръг. Швейцарката имаше късмет да играе срещу поставената под номер 8 Виктория Азаренка, която за пореден път не успя да завърши мача си. Тенисистката от Беларус водеше с 6:4, 2:3, когато се отказа поради разтежение в лявото бедро.

Ана Иванович постепенно връща формата си. Тя се класира за третия кръг след успех с 6:0, 7:5 над Олга Говорцова от Беларус. Сръбкинята ще спори с олимпийската шампионка Елена Дементиева за място на четвъртфиналите. Рускинята, която е поставена под номер 7, постигна трудна победа над 40-годишната Кимико Дате Крум с 6:3, 1:6, 6:3.

Чехкинята Петра Квитова може да се окаже в центъра на вниманието при следващия си мач. Тя преодоля втория кръг след победа със 7:5, 6:7 (6), 6:2 и може да се изправи срещу поставената под номер 1 Каролин Вожняцки в следващия кръг. Датчанката ще започне участието си в турнира утре, когато се изправя срещу италианката Сара Ерани. При победи над Ерани и Квитова Вожняцки ще стане номер 1 в световната ранглиста./БЛИЦ