Новак Джокович продължава да бъде перфектен в турнира Nitto ATP Finals. Световният номер едно постигна нова чиста победа, този път над Александър Зверев с 6-4 6-1, и гледа уверено напред към полуфиналната фаза на турнира.

Двубоят започна с дълги размени от дъното на корта, при които Джокович имаше лек превес благодарение на отличната си защита. Зверев обаче сервираше на ниво и поддържаше равенството до 4-4, когато изненадващо стигна до два скрити сетбола в сервис гейма на петкратния шампион. Сърбинът обаче спаси първия с умел начален удар, а при втория неговият опонент не сполучи с опита си за лоб от бекхенд.

Както често се случва – когато тенисист изпусне добри шансове за пробив, допуска такъв още в следващия си сервис гейм. Зверев сякаш все още мислеше за пропилените възможности и след серия грешки предостави късен и решителен брейк на своя опонент – 6-4. Сетболът бе реализиран от Джокович след двойна грешка на германеца.

Събитията продължиха да се развиват по посока на световния номер едно и във втория сет – Джокович вече показваше пълния си репертоар, отигравайки и майсторски къси топки и минаващи удари, и бързо отвори аванс от 4-1 гейма.

След още един рутинен пасинг шот от форхенд сърбинът осъществи нов пробив на нула и получи правото да сервира за мача при 5-1. Джокович не се поколеба и след нов гейм на нула сложи точка на срещата след само час и 16 минути игра.

В последния двубой от групата световният номер едно ще се изправи срещу Марин Чилич. Зверев пък го очаква решителен сблъсък срещу Джон Иснър.