Поставеният под номер 2 в схемата Даниил Медведев (Русия) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Астана (Казахстан) с награден фонд 1,9 милиона долара.

Медведев постигна 38-ата си победа за 2022 година, надигравайки Алберт Рамос Виньолас (Испания) с 6:3, 6:1 за час и 21 минути игра.

Заемащият четвърто място в световната ранглиста руски тенисист изигра силен мач, като започна с ранен пробив и поведе с 3:1 в първия сет, а след това стигна до 6:3. Даниил Медведев бе още по-убедителен във втората част, а с нови два пробива и общо пет поредни гейма затвори мача с 6:1.

Малко по-рано представителят на домакините Александър Бублик си осигури среща със седмия в схемата поляк Хуберт Хуркач след успех над нидерландеца Талон Грийкспор с 6:0, 4:6, 6:3 в мач, продължил час и 40 минути.

25-годишният Бублик имаше проблеми само във втория сет, когато допусна пробив за 4:5 и допусна изравняване, но стигна до крайната победа.