Световният №2 в мъжкия тенис Даниил Медведев (Русия) даде сериозна заявка за титлата от Australian Open, след като победи Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:4, 6:4, 6:2 и се класира за осминафиналите на турнира.

Руснакът, който преди година игра финал в Мелбърн, сега иска да подобри резултата си и представянето му срещу 57-ия в света Ван ден Зандсхулп беше доказателство за намеренията му. Мачът продължи 117 минути.

Първите два сета протекоха идентично. Медведев направи пробиви в сервиса на съперника си в третия гейм и на двете част, а това се оказваше достатъчно.

Третият сет започна по-равностойно, но в петия гейм руснакът отново осъществи брейк в подаването на нидерландеца, а след това направи още един за 2:5 и така широко си отвори пътя към победата.

Следващият съперник на Даниил Медведев ще бъде Максим Креси (САЩ), който записа победа с 6:2, 6:7 (6), 6:3, 6:2 над Кристофър О`Конъл (Австралия).