Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира в Аделаида след успех с 6:0, 6:3 над сърбина Миомир Кецманович.

Бившият №1 в световната ранглиста се нуждаеше само от 68 минути за победата. Това е неговият трети триумф в три мача срещу 29-ия в света Кецманович.

Следващият съперник на Медведев, който в момента е седми в ранглистата на АТР, ще бъде неговият сънародник Карен Хачанов, а вероятен противник на полуфиналите може да е Новак Джокович.

“Доволен съм от играта си и вече очаквам вече следващия мач. Миомир е труден съперник. В схемата на турнира в Аделаида няма лесни противници“, коментира Даниил Медведев след победата си.

Полуфиналистът на UD Open 2022 Карен Хачанов стигна до мача срещу сънародника си след победа с 6:4, 6:2 над британеца Джак Дрейпър.