Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Тулн (Австрия) с награден фонд 118 хилуди евро. Националът на България за Купа „Дейвис"победи с 6:7(3), 6:2, 7:5 представителя на домакините Денис Новак. Срещата продължи 2 часа и 36 минути.

Кузманов допусна пробив за 1:2 в първия сет, но успя да изравни при 4:4. До края на сета нямаше нови пробиви и се стигна до тайбрек. В него Мико отстъпи с 3:7 точки. Във втората част Кузманов проби още в първия гейм, а след още един пробив спечели с 6:2.

В решителния трети сет Мико поведе с 4:2 и имаше мачбол на свой сервис при 5:4, но позволи на Новак да пробие за 5:5. Веднага след това българинът стигна до четири шанса отново да поведе с брейк и при четвъртата възможност го реализира. След това Кузманов спечели мача на собствен сервис.

Следващият съперник на пловдивчанина ще бъде №7 в схемата Далибор Свърчина от Чехия. През май тази година двамата играха на турнира във Франкавила и Кузманов спечели в два сета.

За класирането си за втория кръг българинът заработи 9 точки за световната ранглиста.