Канадецът Милош Раонич и Денис Истомин (Узбекистан) се класираха за финала на силния турнир по тенис в Сан Хосе с награден фонд 531 хиляди долара. На полуфиналите Истомин отстрани номер 5 Жулиен Бенето от Франция с 6:3, 6:7 (4), 6:3. Третият поставен Милош Раонич победи американеца Райън Харисън със 7:6 (4), 6:2 за 78 минути. На четвъртфиналите Харисън отстрани втората ракета на България Димитър Кутровски. Раонич, който е шампион в турнира от миналата година, направи 20 аса срещу 19-годишния Харисън. Той има само два загубени сервис гейма за две години в надпреварата. Денис Истомин, който на четвъртфиналите отстрани Анди Родик, ще играе за втори път в кариерата си на финал на турнир от АТП след 2010 година./БЛИЦ