18-годишната Мира Андреева постигна впечатляваща победа над американката Ема Наваро с 6:2, 6:3, класирайки се за четвъртфиналите на Уимбълдън. Рускинята доминираше през целия мач и не остави шанс на 10-ата в света.

Това е третият четвъртфинал на Андреева в турнири от Големия шлем. По този начин тя стана най-младата тенисистка, достигнала до четвъртфиналите на Уимбълдън след Мария Шарапова през 2005 година.

В следващия кръг седмата поставена ще се изправи срещу Белинда Бенчич, която победи Екатерина Александрова със 7:6(4), 6:4.

Людмила Самсонова също се класира за четвъртфиналите, след като спечели срещу Йесика Бусас Манейро с 7:5, 7:5.