Григор Димитров отпадна от Мастърс турнира в Маями (САЩ) след загуба с 1:6, 4:6 от 54-ия в световната ранглиста Макензи Макдоналд.

Срещата продължи 73 минути, а Гришо продължи традицията да не преодолява 1/8-финалите на надпреварата в последните години, като през миналия сезон също приключи на тази фаза в Маями, губейки от Камерън Нори.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

Тази сутрин Григор допусна изоставане от 0:3 в първия сет след пробив във втория гейм, за да бъде пробит от Макдоналд и за 1:5.

Вторият сет премина доста по-равностойно, но българинът се пречупи за 5:4 за съперника и вместо да се пребори за трети сет, приключи участието си в мача.

Загубата е втора поредна за Григор в САЩ в последните дни след поражението от Андрей Рубльов на турнира в Индиън Уелс миналия петък.