Миналогодишният шампион Гаел Монфис продължи успешно защитата на титлата си на родна земя, след като се наложи с 4:6, 6:2, 6:3 над белгиеца Стив Дарси в мач от четвъртфиналите на турнира в Монпелие. Неговият следващ съперник е сънародникът му Ришар Гаске, който се наложи с 6:3, 6:4 над Денис Истомин от Узбекистан в друг мач от четвъртфиналите. Монфис, номер 1 в схемата, заби 10 аса срещу нито един за своя съперник и спаси три от четири директни разигравания за пробив. При Гаске нещата се получиха още по-лесно, след като той проби по веднъж подаването на Истомин във всеки сет.

Французинът, поставен под номер 4, ще се опита да се реваншира срещу Монфис за загубения финал през миналата година. В друг мач от турнира, който е с награден фонд от 494 хиляди евро, полякът Йежи Янович победи поставения под номер 2 в схемата французин Жил Симон с 6:2, 7:5. Той ще играе полуфинал срещу португалеца Жоао Соуза, който се наложи със 7:6(5), 6:4 срещу германеца Филип Колшрайбер.