Водачът в схемата Гаел Монфис (Франция) отпадна във втория кръг на турнира по тенис в германския град Мюнхен с награден фонд 482060 евро.

Монфис, 16-и в световната ранглиста, загуби от южнокорееца Хьон Чун с 6:2, 6:4 и не успя да запише победа номер 400 като професионалист. 20-годишният Чун проби в третия и в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет.

Втората част започна равностойно, а при 3:3 заваля и срещата беше прекъсната за около 90 минути. При подновяването на играта азиатецът веднага проби и в последствие задържа аванса си и записа най-големия успех в кариерата си. Чун, 78-и в класацията на АТП, ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от срещата между шампиона през 2014 година Мартин Клижан (Словакия) и шестия поставен Миша Зверев (Германия).