Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна защитата на титлата си на турнира в „Куинс Клъб” срещу Сам Куери (САЩ), номер 39 в световната ранглиста. Двубоят беше прекратен при резултат 1:1 сета  - 4:6, 6:3, заради тъмнина. Мачът ще бъде доигран утре.

Димитров започна по-силно, но съперникът му също взимаше подаванията си. Фатални за българина се оказаха грешките, които направи при 4:4. Той допусна две непредизвикани фаула от форхенд, които на практика подариха пробива и сета на съперника – 4:6.

Доста оспорвано започна и втория сет. Димитров беше пробит за 1:2, но за щастие върна пробива за 3:3. После най-сетне намери играта си и се възползва от нервността на Куери. Американецът направи двойна грешка, след което не вкара първия си сервис. Григор реализира с форхенд по диагонала за 5:3, а скоро след това затвори сета със страхотен сервис. Тогава дойде и прекъсването от организаторите заради тъмнината. Третият решителен сет ще се доиграе утре.

27-годишният Куери е 39-и в световната ранглиста. 198-сантиметровият американец има 7 титли в кариерата си и е заработил над 6 милиона долара в професионалната си кариера от 2006-а насам. Димитров има една победа срещу Куери с 6:3, 6:2 на турнир във Вашингтон през август 2013 година.

Надпреварата в британската столица Лондон е с награден фонд 1 696 645 евро. На финала през 2014-а Димитров победи Фелисиано Лопес (Испания) с 6:7(8), 7:6(1), 7:6(6).

Българинът е поставен под номер 6 в схемата и има гарантирани 11 035 евро. При успех пък ще заработи 45 точки за световната ранглиста и 20 060 евро. В следващата фаза съперник ще бъде победителят от мача между Жил Мюлер (Люксембург) и Михаил Южни (Русия).

Григор Димитров - Сам Куери 4:6, 6:3