Двубоят между лидерката в световната ранглиста Мария Шарапова и първата ракета на българския женски тенис Цветана Пиронкова от втория кръг на "Уимбълдън" беше прекратен във втория сет заради падналия мрак. Мачът ще се доиграе в четвъртък. Шарапова спечели първия сет със 7:6 и води във втория с 3:1.

Първият сет започна добре за Пиронкова. Тя проби рускинята още във втория гейм и след това спечели подаването си за 3:0. Шарапова върна пробива за 4:5 и след това изравни резултата при свой сервис. Размяната на точки доведе до тайбрек, който беше спечелен от Маша със 7:3 и така рускинята взе първия сет със 7:6. Цвети пропусна 5 сетбола, включително 3 поредни в 12-ия гейм при сервис на Шарапова.

Рускинята започна уверено втория сет и успя да пробие Пиронкова в четвъртия гейм. Така Шарапова поведе с 3:1. След това мачът беше прекратен заради падналия мрак. Цветана Пиронкова няма спечелен сет в трите мача между двете до този момент.