Анди Мъри се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТР в Лондон. В двубой от група "А" британецът победи Жо-Вилфред Цонга с 6:2, 7:6 (3) и зае второто място в класирането след водача в световната ранглиста Новак Джокович, който по-рано снощи се справи с Томаш Бердих за третия си пореден успех.

Мъри се нуждаеше само от сет, за да е сигурен полуфиналист, което направи много трудна задачата на Цонга. Французинът бе скован от напржението в началото и загуби 4 последователни гейма. В крайна сметка Мъри спечели сета с 6:2 и уби интригата около това кой ще играе на полуфиналите. Любимецът на домакините обаче не се отпусна и след сериозна битка и тайбрек приключи мача в своя полза.

На полуфиналите Мъри ще се изправи срещу победителя от група "В", а това ще е или Роджър Федерер, или Хуан-Мартин Дел Потро.