Британецът Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на US Open след успех с 6:2, 6:3, 6:3 над американеца Доналд Йънг, който участва в турнира с уайлд кард.

Световният № 4 не губи много време, за да си гарантира място в първата осмица, след като предишните два дни на “Флашинг Медоу” нямаше завършени мачове заради дъжда. Шотландецът спечели двубоя си за по-малко от 2 часа.

Следващият съперник на Мъри ще бъде победителят от срещата между американеца Джон Иснър и французина Жил Симон. В същия поток на схемата е миналогодишният шампион Рафаел Надал.

Испанецът навакса изоставането си с 0:3 от първите три гейма, които бяха играни в снощния дъжд и победи Жил Мюлер от Люксембург със 7:6, 6:1, 6:2. Следващият съперник на Надал ще бъде победителят от мача Анди Родик – Давид Ферер./БЛИЦ