Анди Мъри хвърли бомбата на турнира в Дубай с награден фонд 2,3 милиона долара, след като елиминира световния №1 Новак Джокович. Британецът се наложи с 6:2, 7:5 за 82 минути и се класира за финала. Това е първата загуба на сърбина през 2012 година след 10 поредни победи. Джокович е и с три последователни победи в Дубай в последните години – 2009, 2010 и 2011, но сега бе поставен на колене.

В първия сет Мъри игра превъзходно и не остави шансове на именития си съперник. Във втория сет британецът поведе с 5:2, допусна изравняване на геймовете, но после направи важен пробив и се поздрави с успеха.

В спор за титлата британецът ще играе с победителя от мача между Роджър Федерер (Швейцария) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).