Поставеният под №4 в основната схема на "Ролан Гарос" Анди Мъри се класира на 1/2-финал, след като победи в три сета Хуан Игнасио Чела със 7:6, 7:5, 6:2. Сблъсъкът на шотландеца с аржентинеца продължи 2 часа и 53 минути.

Така Мъри затвърди успешното си представяне срещу Чела и записа седма победа в осемте играни мачове помежду им до момента.

Съперник на шотландеца на 1/2-финалите на Откритото първенство на Франция по тенис ще бъде Рафаел Надал. Световният №1 елиминира Робин Сьодерлинг, побеждавайки го с 6:4, 6:1, 7:6.

Рафа води с 10-4 победи в срещите си с Мъри, а последната бе постигната само преди месец на Мастърса в Монте Карло. Тогава испанецът загуби сет, но спечели мача с 6:4, 2:6, 6:1. /БЛИЦ