Голямата надежда на домакините Анди Мъри се класира за втория кръг на "Уимбълдън". Поставеният под номер 4 в схемата британец стартира с убедителен успех над руския ветеран Николай Давиденко с 6:1, 6:1, 6:4 за 94 минути.

25-годишният Мъри пласира 10 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в цялата среща. Той загуби само по един гейм в първите два сета, които взе за по-малко от час. В третата част реализира ранен пробив и без особени затруднения запази аванса си до края. Мъри направи 27 печеливши удара и допусна само 6 непредизвикани грешки срещу 18 на Давиденко.

Мъри е полуфиналист в турнира в последните 3 години, очаква във втория кръг победителя от мача между Иво Карлович (Хърватия) и Дуди Села (Израел). При евентуално участие в третия, пък ще се изправи срещу победителя от срещата на Григор Димитров с Маркос Багдатис.