Третият в световната ранглиста Анди Мъри спечели първа титла на клей в кариерата си, след като победи германеца Филип Колшрайбер със 7:6 (4), 5:7, 7:6 (4) в доиграването на финала в Мюнхен. Шотландецът пречупи двукратния шампион от 2007 и 2012 година след два тайбрека и 3 часа и 5 минути игра. Срещата започна в неделя, но бе прекъсната заради дъжд при резултат 3:2 в полза на Колшрайбер.

Това бе четвъртият мач между двамата и победата на Мъри бе трета над германеца. Така олимпийският шампион от Лондон 2012 вече е с 32 титли в кариерата си на сингъл, а трофеят му от Мюнхен е първи за годината.

Мъри и Колшрайбер, който има 5 титли в кариерата си, ще участват тази седмица и на турнира от серията "Мастърс" в Мадрид, където за трофея ще спори и най-добрият български тенисист Григор Димитров.