Четвъртата в схемата на „Ролан Гарос“ Гарбине Мугуруса се класира на финала на турнира, след като се наложи с 6:2, 6:4 над Саманта Стосър. Както е известно, на четвъртфиналите австралийката елиминира Цветана Пиронкова.

Това е втори финал на турнир от Големия шлем за 22-годишната испанка, която през миналата година загуби битката за титлата от „Уимбълдън“ срещу Серина Уилямс (6:4, 6:4).

Мугуруса се възползва от грешките на Стосър при първи сервис и поведе с 4:0 в първия сет. Освен това тя удържа на опита на австралийката да натисне в опит за изравняване на резултата в края на втория сет.

Така Гарбине Мугуруса стана първата испанка на финал на „Ролан Гарос“ след Кончита Мартинес през 2000 година. В спор за титлата от отритото първенство на Франция тя ще играе срещу победителката от мача между Серина Уилямс (САЩ) и Кики Бертенс (Холандия).

РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ МЪЖЕТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК !!!
РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ ЖЕНИТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК !!!