Лоренцо Музети спечели титлата на турнира по тенис в Хамбург на червени кортове от категория АТП 500 с награден фонд от 1 770 865 евро. На финала 20-годишният италианец шокира водача в схемата и фаворит за крайния успех Карлос Алкарас (Испания) в оспорван мач с 6:4, 6:7(6), 6:4 за 2 часа и 47 минути игра.

За италианеца това е първа титла в кариерата му.

Двамата започнаха мача с размяна на пробиви, след което Музети взе подаването на Алкарас в седмия гейм, за да поведе в резултата. Във втория сет италианецът пропусна два мачбола в десетия гейм, след което още три в тайбрека. Той водеше с 6:3, но Алкарас спечели пет поредни точки и изравни.

В третата част Музети взе подаването на испанеца в десетия гейм и спечели срещата с шестия си мачбол.

Въпреки че не успя да спечели титлата в Хамбург, Алкарас ще се изкачи до петото място на световната ранглиста, която ще бъде обявена утре (понеделник). Музети пък ще скочи от №62 до №31.