Световният №1 Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на "Уимбълдън" за първи път от 2011 година. Най-популярният испански тенисист победи чеха Иржи Весели с 6:3, 6:3, 6:4. Това бе четвърта победа за Матадора на турнира без загубен сет. За място на 1/2-финалите той ще спори с поставения под №5 Хуан Мартин Дел Потро от Аржентина или французина Жил Симон.

Весели направи двойна грешка, което доведе до първия пробив в мача за 3:1 и Надал взе без проблеми първия сет с 6:3, губейки само две точки при подаванията си. Нещата се повториха и във втората част. Матадора проби за 3:2 и приключи сета с втори пробив пак за 6:3. В третата част Весели изненадващо стигна до пробив в петия гейм, но радостта му бе кратка. Надал върна пробива за 3:3 и след това поведе с 5:4, затваряйки сета и мача при 6:4.