Рафаел Надал и Николай Давиденко ще играят на финала на турнира от сериите Мастърс в Шанхай. Испанецът водеше с 6:1, 3:0, когато неговият сънародник Фелисиано Лопес се отказа поради контузия. Давиденко отстрани по-рано Новак Джокович след оспорван двубой, завършил 4:6, 6:4, 7:6 (1).

Надал нямаше никакви проблеми срещу Лопес. Той бързо взе първия сет и поведе с 3:0 във втория, когато след 51 минути игра съперникът му се отказа. Това е осми финал за Рафа от началото на сезона, като има пет титли. Надал има 4 победи и 2 загуби срещу Давиденко, като двамата са играли веднъж през този сезон в Барселона, където испанецът печели с 6:3, 6:2.

28-годишният Давиденко ще играя за четвърти път на финал през 2009 г., като през този сезон няма загуба в битка за титлата./БЛИЦ