Рафаел Надал победи сънародника си Фернандо Вердаско и се класира за четвъртфиналите на Мастърса по тенис в Синсинати (САЩ). Двамата испанци не изневериха на традицията и предложиха истински спектакъл, като по-титулувания състезател спечели със 7:6, 6:7, 7:6 след 3 часа и 37 минути игра. Това е 12-и пореден успех за Рафа над неговия приятел.

Бившият номер 1 не показа добра игра седмица преди старта на US Open, където ще защитава титлата си. Той направи само 24 уинъра срещу 47 на съперника му. Вердаско се бори много, но психиката не му помогна да спечели. В третия сет той поведе с 5:3 и сервираше за победата, но Надал показа характер и вкара мача в трети тайбрек. В него борбата продължи, но класата на Рафа се оказа решаваща и той спечели с 11:9 точки.

Предишният най-драматичен мач между двамата левичари бе полуфиналът на Откритото първенство на Австралия през 2009 година, когато Надал спечели с 6:7, 6:4, 7:6, 6:7, 6:4 и по-късно вдигна купата.

В четвъртфиналите в Синсинати той ще срещне игралия три финала в последните 3 седмици Марди Фиш. Американецът се наложи със 7:5, 7:5 над Ришар Гаске.

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович нямаше проблем срещу Радек Щепанек и го победи със 6:3, 6:3.

Силно се представи и Роджър Федерер, който отчая опитващият да се завърне след тежка травма Джеймс Блейк – 6:4, 6:1.