Рафаел Надал продължава похода си към седмата титла на Мастърса в Рим, като днес отново записа победа, но доста трудна, с която се класира на 1/4-финалите. Испанецът се озори максимално срещу латвиеца Ернест Гулбис, но успя да го елиминира след 1:6, 7:5, 6:4.

Интригуващият сблъсък на Централния корт в Рим започна изненадващо. След 20 минути игра Надал изоставаше с 0:5, а на неговия сервис Гулбис дори имаше възможност да направи „геврек“. Това все пак не стана, Рафа взе почетен гейм, след което логично Гулбис спечели сета. Във втората част Надал повиши драстично нивото си, направи пробив, който обаче бе върнат веднага от Гулбис, но световният номер 5 отвърна с нов пробив в последния момент и изравни сетовете след 7:5.

В решителния испанецът надделя с 6:4 и след трудния успех продължи отличната си серия срещу Гулбис, който надви за шести път от 6 мача помежду им до момента.

На 1/4-финалите Надал ще се изправи срещу сънародника си Давид Ферер, който победи без игра Филип Колшрайбер, след като немецът се отказа преди началото на двубоя заради световъртеж.