Краля на клея Рафаел Надал разби представителия на домакините Беноа Пер с 6:1, 6:4, 6:1 за 112 минути игра в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис - "Ролан Гарос".

Поставеният под номер 4 испанец се затрудни малко само във втория сет, в който изоставаше с 1:3 гейма, но направи обрат и спечели с 6:1. Надал допусна само 18 непредизвикани грешки, 10 от които във втората част, докато Пер направи общо 32.

Във втория кръг деветкратният победител в този турнир от Големия шлем ще играе срещу холандеца Робин Хаазе.

Други двама французи също напуснаха надпреварата днес. Никола Маю отпадна от италианеца Симоне Болели след загуба с 4:6, 2:6, 2:6, а Пол-Анри Матийо отстъпи на белгиеца Давид Гофен (Белгия) с 2:6, 2:6, 2:6.