Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на тенис турнира в Маями (САЩ) с награден фонд 4 милиона долара. Испанецът отстрани японеца Кей Нишикори с 6:4, 6:4 за 2 часа и 10 минути игра.

Първият сет бе изключително оспорван, като Нишикори успя пръв да пробие, но Надал моментално върна пробива, а впоследствие още веднъж успя да спечели подаването на съперника си, след което затвори частта на свой сервис за 6:4 след 70 минути игра. Вторият част започна с аванс от 2:0 гейма за Надал, който при 5:3 в своя полза спечели сервиса си и триумфира в мача.

За място на полуфиналите испанецът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Жо-Вилфред Цонга и Флориан Майер. Рафаел Надал не е печелил турнира в Маями, а три пъти е губил на финала на този турнир.