Световният №9 Феликс Оже-Алиасим (Канада) изпоти здравата Рафаел Надал (Испания) и загуби с 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 3:6 в продължила 4 часа и 23 минути изключителна 1/8-финална битка на "Ролан Гарос".

Испанецът ще играе срещу Новак Джокович на 1/4-финал след победата на сърбина по-рано днес над екзекутора на Григор Димитров - Диего Шварцман с 3-0 (6:1, 6:3, 6:3).

Младият канадец започна по-добре срещата и поведе с 5:1 след два последователни пробива в първия сет. Надал върна един, но нямаше сили за повече и загуби първата част с 3:6.

Вторият сет бе решен с късен пробив за 5:3 в полза на Надал за крайното 6:3, който спечели и третия сет с два безответни пробива за 6:2.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Четвъртият сет не започна добре за испанеца, който бе пробит за 0:2. Последва пробив на Краля на клея за 1:2, но Надал не успя да го затвърди и изостана с 1:3. Канадецът поведе с 4:1, но Надал намали изоставането си за 4:2. Стигна се до 5:3 в полза на Оже-Алиасим, след което испанецът намали до 5:3, но съперникът му затвори сета за 6:3.

Петата част започна равностойно и двамата спечелиха подаванията си в първите седем гейма, във втория от които канадецът пропусна точка за пробив. В осмия гейм Матадора поведе с 40-15 и в крайна сметка стигна до пробив за 5:3 в своя полза, след което го затвърди за 6:3 и ликува с победата.