Световният номер 3 Рафаел Надал започна с успех участието си на силния тенис турнир на червени кортове в Рим с награден фонд 2,95 милиона евро.

Поставеният под номер 2 в основната схема испанец отстрани германеца Флориан Майер с 6:1, 7:5 за 81 минути игра. Надал направи три пробива в мача. В следващия кръг той ще се изправи срещу своя сънародник Марсел Гранойерс, който елиминмира италианеца Фабио Фонини с 6:3, 6:3.

Поставеният под номер 7 чех Томаш Бердих пък се справи с поляка Лукаш Кубот и го надви с 6:4, 6:1, а номер 11 Жил Симон (Франция) се наложи над Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) с 6:4, 2:6, 6:4. Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който е поставен под номер 10 в схемата, победи руснака Михаил Южни с 6:4, 6;2.

Сърбинът Янко Типсаревич, който беше осми поставен, отстъпи пред швейцареца Станислас Вавринка с 3:6, 1:6 за 72 минути. Американецът Джон Иснър, поставен под номер 9, пък загуби италианеца Андреас Сепи с 6:2, 6:7, 5:7. Сепи е следващият съперник на Типсаревич.